We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI 46Wh 4 cell 451-BBXR compatible battery for DELL XPS 9365 XPS 13 9365 2-IN-1
SKU
NNF1C-BTI
Login for pricing
In Stock:
2 available
46Wh 4 cell 451-BBXR compatible battery for DELL XPS 9365 XPS 13 9365 2-IN-1
- Volts: 7.6V
- Capacity: 5940mAh / 45WH
- Cells: 4
- Chemistry: Li-Ion
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| Brand compatibility | DELL |
|---|---|
| Type | Battery |
| SKU | NNF1C-BTI |
| EAN | 5056006185062 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 5940 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 5940 mAh |
| Battery voltage | 7.6 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 45 Wh |
| Number of battery cells | 4 |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
BTI 46Wh 4 cell 451-BBXR compatible ba...
Login for pricing
|
BTI 58Wh 3 cell LAP1281 compatible bat...
Login for pricing
|
Popular
BTI 55Wh 4 cell 020-8145-01 compatible...
Login for pricing
|
BTI 56Wh cell 45N1158 compatible batte...
Login for pricing
|
Hot Product
BTI 78.8 6 cell 661-5476 compatible ba...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE 96W Smart Storage Battery industri...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
NNF1C-BTI
|
A1281-BTI
|
A1405-BTI
|
0C52863-BTI
|
A1321-BTI
|
815983-001
|
| Manufacturer |
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
HPE
|
| Battery technology |
N/A
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
| Battery capacity |
5000mAh to 6000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
N/A
|





