GA-20170LENOVO-BTI
Category: Power Adapters & Inverters
| Purpose | Notebook |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| SKU | GA-20170LENOVO-BTI |
| EAN | 5059902002280 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
Origin Storage GA-20170LENOVO-BTI power adapter/inverter
| Features | |
|---|---|
| Adjustable output voltage | No |
| Brand compatibility | IBM/Lenovo |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 170 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 8.5 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Power current type | AC-to-DC |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Input frequency | 50-60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 170 W |
| Output voltage | 20 V |
| Output current | 8.5 A |
| Performance | |
| Purpose | Laptop |
| Certification | CE |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 700 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content | |
| Technical details | |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Other features | |
You may also be interested in
| Product |
BTI 170W AC ADAPTER FOR LENOVO UK VERS...