We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Brodit Active holder with cig-plug for Zebra TC51
SKU
512959
Category: Holders
| Product colour | Black |
|---|---|
| Proper use | Car/Indoor |
| Mobile device type | Mobile phone/smartphone |
| SKU | 512959 |
| EAN | 7320285129597 |
| Manufacturer | Brodit |
| Availability | Out of Stock |
The active holder charges your battery when it is in the holder. The charging device connects to the PDA automatically when you put the PDA in the holder. The holder is attached onto a tilt swivel and can be adjusted in order to avoid light reflection. Connects to the vehicle's cigarette lighter socket, 12/24 Volt. With straight cable. Attach onto a ProClip Mounting Platform.
| Design | |
|---|---|
| Orientation | Vertical |
| Connectivity technology | Wired |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Active holder |
| Proper use | Car/Indoor |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
| Built-in charger | Yes |
| Technical details | |
| Connectivity technology | Wired |
| Mobile device type | Mobile phone/Smartphone |
| Type | Active holder |
| Proper use | Car/Indoor |
| Product colour | Black |
| Built-in charger | Yes |
| Performance | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Power | |
| Power source type | Cigar lighter |
| DC voltage range | 12/24 V |
| Built-in charger | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 87 mm |
| Depth | 78 mm |
| Height | 192 mm |
| Weight | 440 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |