We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MSC2702KF30-273G monitor spare part Display
SKU
MSC2702KF30-273G
Login for pricing
In Stock:
0 available
27" LED QHD Glossy, 2560x1440, Original Panel, 40pins Top Mid Connector, w/o Brackets, IPS
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 6 months Warranty
Category: Monitor Spare Parts
| SKU | MSC2702KF30-273G |
|---|---|
| EAN | 5704174270645 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Out of Stock |
CoreParts support the right to repair movement and choses to offer original LCD’s in all of its alternative Laptop LCD panels. CoreParts Laptop LCD Panels are certified and manufactured by high-end, trusted suppliers.
| Features | |
|---|---|
| Type | Display |
| LED backlight | Yes |
| HD type | 2K Ultra HD |
| Display type | LCD |
| Display surface | Gloss |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 620 mm |
| Package weight | 600 g |
| Package depth | 390 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package height | 70 mm |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 620 mm |
| Package weight | 600 g |
| Package depth | 390 mm |
| Package height | 70 mm |