We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic
SKU
ZBW4354TY
- Lighter piston design
- High Strength, pure cooper voice coils
- Durable Kevlar fiber cable
Category: Headphones & Headsets
| SKU | ZBW4354TY |
|---|---|
| EAN | 6970244522184 |
| Manufacturer | Xiaomi |
| Availability | Out of Stock |
Xiaomi Mi In-Ear Headphones Basic
| Performance | |
|---|---|
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.2 m |
| Cable colour | Black |
| Control unit type | In-line control unit |
| Technical details | |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Product type | Headset |
| Microphone type | In-line |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | In-ear |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| USB connectivity | No |
| Bluetooth | No |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Cable length | 1.2 m |
| Cable colour | Black |
| Headphones | |
|---|---|
| Ear coupling | Intraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 16 Ω |
| Headphone sensitivity | 93 dB |
| Microphone | |
| Microphone type | In-line |
| Control unit | |
| Control unit type | In-line control unit |
| System requirements | |
| Mobile operating systems supported | Android, iOS |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 10 g |