2-Power 2P-KVR48S40BS6-8 memory module 8 GB 1 x 8 GB DDR5 262-pin SO-DIMM
SKU
2P-KVR48S40BS6-8
Login for pricing
In Stock:
1 available
8GB DDR5 4800MHz CL40 SoDIMM Memory - replaces KVR48S40BS6-8
Category: Memory Modules
| SKU | 2P-KVR48S40BS6-8 |
|---|---|
| Manufacturer | 2-Power |
| Availability | In Stock |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 8 GB |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory form factor | 262-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 40 |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Internal memory type | DDR5 |
| Features | |
| Internal memory | 8 GB |
| CAS latency | 40 |
| Memory ranking | 1 |
| ECC | No |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 40 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 5 mm |
| Width | 40 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 5 mm |
| Weight | 12 g |
| Packaging data | |
| Package width | 40 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 5 mm |