We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Smartkeeper UL03PKPK port blocker Port blocker + key USB Type-A Pink 1 pc(s)
SKU
UL03PKPK
Category: Port Blockers
| Compatible ports/slots | USB Type-A |
|---|---|
| Product type | Port blocker + key |
| SKU | UL03PKPK |
| EAN | 8809534692338 |
| Manufacturer | SmartKeeper |
| Availability | In Stock |
Basic Port Lock Key:
A versatile key that makes it easy to handle most Essential SmartKeeper products. Affordability. Wide selection of colors (patterns). Protection against damage.
USB Port Lock:
A security product that physically secures a USB port without power or software. Prevents internal data leakage or unauthorized access via the USB port.
A versatile key that makes it easy to handle most Essential SmartKeeper products. Affordability. Wide selection of colors (patterns). Protection against damage.
USB Port Lock:
A security product that physically secures a USB port without power or software. Prevents internal data leakage or unauthorized access via the USB port.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Port blocker + key |
| Compatible ports/slots | USB Type-A |
| Product colour | Pink |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of port blockers | 6 |
| Number of port blocker keys | 1 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 205 mm |
| Package weight | 30 g |
You may also be interested in
| Product |
Smartkeeper UL03PKPK port blocker Port...
Login for pricing
|
Bestseller
Kensington USB Port Lock with Security...
Login for pricing
|
Hot Product
Lindy USB Type C Port Blocker Key - Pa...
Login for pricing
|
Popular
Lindy USB Type C Port Blocker Key - Pa...
Login for pricing
|
Lindy USB Type C Port Blocker Key - Pa...
Login for pricing
|
Recommended
Smartkeeper BL04PKGY port blocker Port...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
UL03PKPK
|
K67915WW
|
40427
|
40426
|
40428
|
BL04PKGY
|
| Manufacturer |
SmartKeeper
|
Kensington
|
Lindy
|
Lindy
|
Lindy
|
SmartKeeper
|
| Product type |
Port blocker + key
|
N/A
|
Port blocker + key
|
Port blocker + key
|
Port blocker key
|
Port blocker + key
|
| Compatible ports/slots |
USB Type-A
|
N/A
|
USB Type-C
|
USB Type-C
|
USB Type-C
|
USB Type-B
|





