We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Smartkeeper NL03P1PK port blocker RJ-45 Pink 1 pc(s)
SKU
NL03P1PK
Category: Port Blockers
| Compatible ports/slots | RJ-45 |
|---|---|
| Product type | Port blocker |
| SKU | NL03P1PK |
| EAN | 8809534692833 |
| Manufacturer | SmartKeeper |
| Availability | In Stock |
RJ-45 Port Lock:
A security product that physically blocks a LAN port without any power or software. Prevents internal data leakage or unauthorized access through the LAN port.
A security product that physically blocks a LAN port without any power or software. Prevents internal data leakage or unauthorized access through the LAN port.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Port blocker |
| Compatible ports/slots | RJ-45 |
| Product colour | Pink |
| Package type | Polybag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Number of port blockers | 12 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 20 mm |
| Package height | 205 mm |
| Package weight | 20 g |
You may also be interested in
| Product |
Smartkeeper NL03P1PK port blocker RJ-4...
Login for pricing
|
Bestseller
Lindy USB Type C Port Blocker Key - Pa...
Login for pricing
|
Hot Product
Lindy USB Type C Port Blocker Key - Pa...
Login for pricing
|
Popular
Lindy USB Type C Port Blocker Key - Pa...
Login for pricing
|
Recommended
Smartkeeper BL04PKGY port blocker Port...
Login for pricing
|
New
Smartkeeper UL03PKBK port blocker Port...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
NL03P1PK
|
40427
|
40426
|
40428
|
BL04PKGY
|
UL03PKBK
|
| Manufacturer |
SmartKeeper
|
Lindy
|
Lindy
|
Lindy
|
SmartKeeper
|
SmartKeeper
|
| Product type |
Port blocker
|
Port blocker + key
|
Port blocker + key
|
Port blocker key
|
Port blocker + key
|
Port blocker + key
|
| Compatible ports/slots |
RJ-45
|
USB Type-C
|
USB Type-C
|
USB Type-C
|
USB Type-B
|
USB Type-A
|





