We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Motorola AN2020 network antenna RP-SMA 5 dBi
SKU
AN2020
Category: Network Antennas
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
|---|---|
| SKU | AN2020 |
| EAN | 5715063642429 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
External antenna for indoor/outdoor use
The Zebra Technologies portfolio of accessories extends your capabilities, and enables you to lower the total cost of ownership of your Zebra mobile computer.
Use external antennas to increase the range of many terminals.
Used when the VC80 is used in indoor/outdoor areas where an externally mounted antenna is needed for better coverage.
2.4 GHz, 802.11 b/g, 5 dBi, RPSMA connector, magnetic mount, 2.9 meter cable
The Zebra Technologies portfolio of accessories extends your capabilities, and enables you to lower the total cost of ownership of your Zebra mobile computer.
Use external antennas to increase the range of many terminals.
Used when the VC80 is used in indoor/outdoor areas where an externally mounted antenna is needed for better coverage.
2.4 GHz, 802.11 b/g, 5 dBi, RPSMA connector, magnetic mount, 2.9 meter cable
| Performance | |
|---|---|
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Features | |
| Purpose | Indoor & outdoor |
| Product colour | Black |
| Cable length | 2.9 m |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Compatible products | Zebra VC80 |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Technical details | |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Purpose | Indoor & outdoor |
| Cable length | 2.9 m |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Compatible products | Zebra VC80 |
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |
| Network | |
|---|---|
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85177100 |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Motorola AN2020 network antenna RP-SMA...
Login for pricing
|
Recommended
Motorola AN2010 network antenna RP-SMA...
Login for pricing
|
Bestseller
HPE Aruba Networking AP-ANT-38 network...
Login for pricing
|
Cambium Networks 60GHz cnWave V3000 Cl...
Login for pricing
|
New
HPE Aruba Networking AP-ANT-328 Cabled...
Login for pricing
|
Hot Product
HPE Aruba Networking AP-MNT-MP10-U Cam...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AN2020
|
AN2010
|
JW016A
|
C600500D002A
|
S1F87A
|
S0J40A
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
HPE
|
Cambium Networks
|
HPE
|
HPE
|





