We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview POWER STRIP 19 - 6 WAYS - 1U - WITH LED POWER power distribution unit (PDU) Black
SKU
TUPS045
- To order a full box, please select the following quantity: 10 pcs.
Category: Power Distribution Units (PDUs)
| SKU | TUPS045 |
|---|---|
| EAN | 5420016835383 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | In Stock |
Model: Logon TUPS045
6 Way 19" 1U Standard French PDU W/LED Power
6 Way 19" 1U Standard French PDU W/LED Power
| Design | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | Yes |
| Cable colour | Black |
| Power | |
| Maximum power | 4000 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.21 kg |
| Width | 510 mm |
| Depth | 97 mm |
| Height | 58 mm |
| Package weight | 1.21 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.21 kg |
You may also be interested in
| Product |
Lanview POWER STRIP 19 - 6 WAYS - 1U -...
Login for pricing
|
Popular
Intellinet 19" 1.5U Rackmount 6-O...
Login for pricing
|
Recommended
Lanview TUPS032 power distribution uni...
Login for pricing
|
Bestseller
Lanview TUPS031 power distribution uni...
Login for pricing
|
Hot Product
Lanview LVR-3MUK-SW-UK6 power distribu...
Login for pricing
|
Lanview LVR-2MIT-SW-IT4 power distribu...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TUPS045
|
713962
|
TUPS032
|
TUPS031
|
LVR-3MUK-SW-UK6
|
LVR-2MIT-SW-IT4
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Intellinet
|
Lanview
|
Lanview
|
Lanview
|
Lanview
|
| AC outlets quantity |
N/A
|
6
|
N/A
|
N/A
|
6
|
N/A
|





