We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
MEAN WELL HDR-150-24 power adapter/inverter 150 W
SKU
HDR-150-24
Category: Power Adapters & Inverters
| SKU | HDR-150-24 |
|---|---|
| EAN | 5715328257559 |
| Manufacturer | MEAN WELL |
| Availability | In Stock |
AC-DC Ultra slim DIN rail power supply; Input range 85-264VAC; Output 24VDC at 6.25A
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 85 - 264 V |
| Output power | 150 W |
| Output voltage | 24 V |
| Power | |
| Input voltage | 85 - 264 V |
| Output power | 150 W |
| Output voltage | 24 V |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 353.3 g |
| Width | 105 mm |
| Depth | 54.5 mm |
| Height | 90 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 32 pc(s) |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 32 pc(s) |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
You may also be interested in
| Product |
MEAN WELL HDR-150-24 power adapter/inv...
Login for pricing
|
Hot Product
Zebra P1031365-041 power adapter/inver...
Login for pricing
|
Bestseller
Zebra P1031365-042 power adapter/inver...
Login for pricing
|
Popular
DELL J211H power adapter/inverter Indo...
Login for pricing
|
Recommended
DELL J938H power adapter/inverter Indo...
Login for pricing
|
New
TOA AD-5000-2 power adapter/inverter I...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
HDR-150-24
|
P1031365-041
|
P1031365-042
|
J211H
|
J938H
|
AD-5000-2
|
| Manufacturer |
MEAN WELL
|
Zebra
|
Zebra
|
DELL
|
DELL
|
TOA
|
| Power supply type |
N/A
|
indoor
|
auto
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
N/A
|
POS printer
|
POS printer
|
Notebook
|
Notebook
|
Battery charger
|





