Lexar LD4AS016G-B3200GSST memory module 16 GB 1 x 16 GB DDR4 260-pin SO-DIMM
SKU
LD4AS016G-B3200GSST
Category: Memory Modules
| Internal memory type | DDR4 |
|---|---|
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Component for | Notebook |
| SKU | LD4AS016G-B3200GSST |
| EAN | 0843367123773 |
| Manufacturer | Lexar |
| Availability | In Stock |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | No |
| Features | |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| ECC | No |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 100 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 69.6 mm |
| Depth | 30 mm |