We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BTI alt to Dell Venue 11 Pro 5130 32Wh 7.4V Battery Type 9MGCD - T8NH4
SKU
T8NH4-BTI
Login for pricing
In Stock:
2 available
alt to Dell Venue 11 Pro 5130 32Wh 7.4V Battery Type 9MGCD - T8NH4
Category: Industrial Rechargeable Batteries
| SKU | T8NH4-BTI |
|---|---|
| EAN | 5056006173465 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | In Stock |
BTI alt to Dell Venue 11 Pro 5130 32Wh 7.4V Battery Type 9MGCD - T8NH4
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 4324 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Battery capacity | 32 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery | |
| Brand compatibility | Dell |
| Battery capacity | 4324 mAh |
| Battery voltage | 7.4 V |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Battery capacity | 32 Wh |
| Number of battery cells | 2 |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Dell |
| Packaging content | |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
BTI alt to Dell Venue 11 Pro 5130 32Wh...
Login for pricing
|
Recommended
BTI Replacement battery for DELL Latit...
Login for pricing
|
BTI 58Wh 3 cell LAP1281 compatible bat...
Login for pricing
|
Popular
BTI 55Wh 4 cell 020-8145-01 compatible...
Login for pricing
|
Bestseller
BTI 56Wh cell 45N1158 compatible batte...
Login for pricing
|
Hot Product
BTI 78.8 6 cell 661-5476 compatible ba...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
T8NH4-BTI
|
451-11977-BTI
|
A1281-BTI
|
A1405-BTI
|
0C52863-BTI
|
A1321-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium Polymer (LiPo)
|
| Battery capacity |
4000mAh to 5000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|
5000mAh to 6000mAh
|
7000mAh to 8000mAh
|





